Váš kvalitní blog o bydlení

Jaké jsou nejlepší bazénové plachty?

Trh je plný nejrůznějších doplňků k bazénům a při výběru je nadměrná nabídka spíše na škodu než ku prospěchu. Stejně tak tomu je u bazénových plachet. Jaké jsou hlavní atributy, na které je potřeba se zaměřit, aby výběr proběhl rychle, snadno, ale aby přitom zákazník opravdu získat to, co potřebuje, a co mu za jeho peníze přinese ten nejvyšší komfort?

Hlavní fnkcí bazénové plachty je ochrana vody před napadanými nečistotami.

Hlavní fnkcí bazénové plachty je ochrana vody před napadanými nečistotami.

Materiál použitý na samotnou plachtu

Materiály, které firma zvolí na výrobu bazénové plachty určují, jakou nosnost bude plachta mít, a je tedy potřeba zvolit opravdu kvalitní PVC materiál, aby plachta mohla splnit všechny bezpečnostní standardy. Ideální je, aby její nosnost byla alespoň 50 kilogramů na metr čtvereční.

Kromě bezpečnosti je další funkcí bazénové plachty ochrana vody před napadanými nečistotami a jelikož se na ní vše bude zachycovat, mělo by být snadné ji vyčistit. Nejlépe by tedy vrchní vrstva měla být lakovaná. Zároveň je potřeba dbát i na to, aby i ostatní součásti plachty byly vyrobeny jen z kvalitního materiálu.

Výrobní proces

Výrobní proces je neméně důležitý při zabezpečování toho, aby plachta byla opravdu pevná a především nepropustná. Nejlépe by spoje měly být udělané pomocí vysokofrekvenčního svařování. Nepropustnost plachty zajišťuje, že se do bazénu nedostanou ani nečistoty rozpuštěné v dešti.

Při výrobním procesu by bazénové plachty měly být vybaveny i speciální UV vrstvou, která dokáže zamezit tomu, aby v bazénu vznikalo tzv. zelené prostředí. Voda tak zůstává opravdu čistá a zdravotně nezávadná.

Další důležité služby

Ta správná společnost na místo bazénu vyšle svého technika, který bazén změří a plachtu navrhe. První návštěva technika by vždy měla být zdarma. Pokud zákazník souhlasí je plachta podle návrhu vyrobena a dodána až na místo.

Klient by se měl zaměřit i na ostatní služby, které daná společnost poskytuje. Dávají na své bazénové plachty dostatečnou záruku? Jsou schopni poskytnout i servis v případě potřeby? Společnost Jabor své plachty i servisuje a nabízí záruku až 5 let.

Pozn. Tento článek je komerční.