Váš kvalitní blog o bydlení

S kvalitním pojištěním se vám bude lépe žít!

Možná si říkáte, jak by mohla souviset kvalita vašeho života se sjednaným pojištěním. Pokud se nad tímto tématem zamyslíte, pak zjistíte, že byste se bez kvalitního pojištění museli strachovat pořád o všechno. Těchto produktů je na finančním trhu opravdu hodně, a proto by se snadno mohlo stát, že nebudete vědět, který z nich si vybrat. Jestliže si doopravdy nevíte rady, požádejte o radu svého pojišťovacího poradce.

Proč si vlastně pojištění sjednat?

Pojištění rodinného domu si sjednejte zejména v případě zvýšeného rizika živelných katastrof. Nikdo z nás pochopitelně nemůže vědět, jaké neštěstí jej v následujících dnech života potká. Proto je dobré se preventivně chránit, k čemuž slouží právě pojištění. Majetek doporučujeme chránit zejména proti požárům, povodním nebo drobným záležitostem, ke kterým bychom zařadili i vyvrácený plot od nepozorného řidiče.

Jak si výši pojištění spočítat?

Pojištění domu online si samozřejmě můžete sjednat z pohodlí vašeho domova, neboť žijeme v době moderních internetových technologií. Po vyplnění nezbytných údajů, jakými je obytná plocha nemovitosti a samotný typ nemovitosti, se vám zobrazí konkrétní finanční nabídka. V případě jakýchkoliv dotazů navíc můžete zavolat na call centrum pojišťovny nebo jí poslat email. Písemná odpověď ale rozhodně nebude tak rychlá jako rada telefonní operátorky.

Kde si pojištění sjednat?

Asi budete přemýšlet i nad tím, od které pojišťovny si nechat zpracovat konkrétní nabídku. Vybírejte hlavně podle ceny, ale také podle podmínek pojistné smlouvy. Svou roli mimo měsíčních záloh bude hrát i výše pojistné sumy. Nemá totiž cenu měsíčně platit příliš vysoké částky, pokud se nacházíte v oblasti, kde nehrozí například povodně nebo padlé stromy. Pečlivě proto zvolte, jaká rizika chcete do vaší smlouvy promítnout.

Pojištění domácnosti byste měli mít sjednané nejen pro ochranu vašeho majetku, ale i pro větší klid ve vaší duši. Nebudete se totiž muset při každém dešti nebo bouřce strachovat o střechu nad hlavou.

Poznámka: Tento článek je komerční.