Britská firma Dyson je již známým výrobcem kvalitních vysavačů, ventilátorů, čističek vzduchu a sušiček rukou. V roce 2016 pak firma Dyson využila své zkušenosti k výrobě revolučního fénu.
Jak to začalo
Když si James Dyson všiml, že se vysoušeče vlasů už více než 50 let nezměnily a nedošlo u nich k výraznějšímu vývoji, fény jsou hlučné a mohou vlasům i uškodit, rozhodl se založit vlasovou laboratoř a pustil se do vývoje fénu, u kterého mohl zúročit mnohaleté zkušenosti se spotřebiči využívajícími rychlé proudění vzduchu. Na vývoj prototypů dohlížel známý britský kadeřník Akin Konizi a byly testovány na pravých vlasech, což vedlo v jednu chvíli k nedostatku vlasů na globálním trhu. O čtyři roky později pak firma představila fén Dyson Supersonic.
Co fén umí
Fén Supersonic můžete nastavit na tři rychlostní stupně – pro rychlé nebo rovnoměrné vysoušení a styling. Také můžete nastavit teplotu vzduchu na 100°C, 80°C, 60°C nebo 28°C. Je dodáván s difuzérem pro rovnoměrné vysoušení, se směrovou tryskou pro rychlé vysoušení vlasů a nástavcem pro styling, který dovoluje zaměřit proud vzduchu pouze na požadovanou část vlasů. To vše má většina fénů, tak proč stojí fén Supersonic za pozornost?
Co je na fénu Dyson Supersonic tak speciálního
Hned na první pohled fén zaujme svým neobvyklým futuristickým a minimalistickým designem, díky kterému připomíná spíše zařízení z budoucnosti, než fén k dennímu užití. Díky tomuto designu je fén nejen nepřehlédnutelný, ale i funkční.
Asi největší změna oproti konvenčním fénům je v síle a velikosti motoru. Motor se podařilo zmenšit natolik, že jej bylo možné umístit do rukojeti fénu, čímž se přesunulo těžiště. Posunutím motoru do rukojeti se také podařilo vyřešit jednu velkou nectnost klasických fénů, kdy fén i přes filtr nasál pramen vlasů, což vedlo v lepším případě k nepříjemnému zápachu spálených vlasů, v horším případě k namotání vlasů na lopatky motoru.
U fénu Dyson Supersonic ani jedna z těchto věcí nehrozí. Díky velmi jemnému filtru ve spodní části rukojeti, kterou motor nasává vzduch, je nasátí vlasů nemožné. Také síla motoru je jedinečná, kromě vzduchu nasávaného přes motor je přisáván i vzduch skrze kulatý otvor. Proud vzduchu proudící na vlasy tak může dosáhnout až 41 litrů za sekundu. Takový proud vzduchu dokáže i dlouhé vlasy vysušit za zlomek času oproti klasickým fénům.
Další specialitou fénu Supersonic je přidání teplotních čidel, které moniturují teplotu vysoušených vlasů a dle toho regulují teplotu proudu vzduchu, aby nedošlo k tepelnému poškození. Poškozené vlasy se snadněji lámou a především ztrácí svůj lesk, díky teplotním čidlům však u fénu Supersonic nic takového nehrozí a vlasy jsou zdravé a lesklé.
Na závěr
Jak už je zvykem, Dyson si na vývoji nového fénu dal záležet a vytvořil revoluci ve vysoušení vlasů. Díky silnému proudu vzduchu a nastavitelné teplotě je vysoušení vlasů s fénem Supersonic snadné a rychlé, bez rizika spálených vlasů. A díky čidlům pro měření teploty nedochází k poškození struktury vlasu, vlasy jsou proto lesklé a krásné.
Úspěch fénu vedl k tomu, že se firma Dyson začala věnovat i péči o vlasy. Kromě fénu tak byl uveden na trh Dyson Airwrap, styler, který vlasy nejen vysuší, ale i narovná nebo natočí, dle použitého nástavce, a nově i žehličku na vlasy Dyson Corrale, u které firma zúročila zkušenosti s výrobou baterií.
Poznámka: Tento článek je komerční.