Váš kvalitní blog o bydlení

Jak zatočit s plísní v bytě jinak a navždy

Plíseň v bytě patří k „návštěvníkům“, které nemá nikdo rád. Je nejen nevzhledná, ale samozřejmě také zdraví škodlivá. Jak se ji ale účinně a bezpečně zbavit?

Každý, kdo se někdy v domácnosti setkal s plísní, tak s největší pravděpodobností hned běžel do drogérie zakoupit nějaký osvědčený chemický přípravek, který při vhodném postupu zbaví vaše stěny většiny bakterií, plísní a virů. Co ale dělat tam, kde dostupné přípravky nestačí?

Co takhle vyzkoušet dezinfekci interiéru pomocí ozónu.

V čem tkví kouzlo likvidace plísní ozonem?

V současné době patří ozónový čistič k oblíbeným dezinfekčním prostředkům nejen u řady odborníků, ale také u laiků a to z řady důvodů. Ozón patří k výjimečně silným látkám, které mají oxidační a dezinfekční účinek. Navíc tento způsob likvidace plísně nevyžaduje žádné chemické použití, je tedy šetrný ke zdraví člověka i k životnímu prostředí.

V případě dezinfekce ozónem dochází k proniknutí i do těch nejmenších skulin a pórů na stěnách, takže likvidace škodlivých látek je skutečně účinná. Spolehlivě tak zlikviduje nejen plísně, ale také bakterie, viry a alergeny a v neposlední řadě také nepříjemné zápachy. Jeho účinek je tak mnohonásobně vyšší, než u chemických prostředků.

Kde ozonový čistič pořídit

Pokud jste se rozhodli, že využijete ozoner jako prostředek proti likvidaci plísně či nepříjemným zápachům, pak máte několik možností, jakým způsobem to uděláte. Pokud se prozatím chcete jen přesvědčit o jeho kvalitách, ale nechcete do jeho pořízení vynakládat peníze, pak si ozoner můžete pronajmout. Další možností je využít nabídku na vyčištění prostor nějakou specializovanou firmou.

Samozřejmě, že je možné si také ozónový čistič zakoupit. Jeho cena se pohybuje různě, levnější přístroje se dají pořídit již za cenu od 1.700 Kč, ty dražší pak i za 15.000 Kč.

Nemusíte mít ale obavu z vyhozené investice. Využití ozónového čističe je opravdu široké. Můžete jej využít nejen doma, ale také například v kanceláři, obchodě, skladě či dokonce v interiéru vašeho vozu.

Pozámka: Zdroj obrázky ozonovani.cz