Váš kvalitní blog o bydlení

Jak vyřešit problém s hlučnými sousedy?

akutstické desky

Akustické desky jsou jen částečným řešením boje proti hlučným sousedům.

Máte nad sebou hlučné sousedy? Není s nimi žádná rozumná domluva? Ruší vás různé kročeje, padání předmětů, bouchání dveří apod.? Řešením může být odhlučnění stropů v bytě za pomoci modrých akustických konstrukcí. Akustické modré desky dokážou výrazně snížit hluk, který obtěžuje vaši pohodu.

Nejefektivnější by bylo vždy přímo odhlučňovat u zdroje hluku, tj. přímo u souseda bydlícího nad vámi. Přemluvit souseda k takovému kroku se však s největší pravděpodobností podaří málokomu. V tom případě zbývá odhlučnit stropy akustickým podhledem. Ten by měl být zavěšen na silentblokových závěsech, tak aby k nám hluk co nejméně procházel.

U modré akustické desky se jedná o sádrovláknitou desku, ale už bez příměsi vzduchu. Její objemová hustota je skoro dvakrát větší než u obyčejné desky. Nedílnou součástí systému na odhlučňování stropu je akustický absorbér – minerální izolace, která by měla zvuk pohltit. Minerální izolace se používá v různých tloušťkách, podle síly šíření hluku v rozmezí 30 -100 i více mm.

Vyřeší odhlučnění stropu problém s hlučným sousedem?

Akustické desky aplikované na stropě pomohou výrazně a efektivně hluk od sousedů utlumit – ale nelze čekat absolutní klid. Hlavním cílem celého procesu odhlučnění stropu je zvuk přicházející od sousedů co nejvíce eliminovat – úplného ticha se asi nedočkáme. Přesto toto řešení patří k tomu nejefektivnějšímu, jak problém alespoň částečně vyřešit.

Máte podobný problém? Pomohlo vám odhlučnění stropů? Zanechte nám váš názor pomocí komentáře.