Váš kvalitní blog o bydlení

Rohové vany jsou chytrým řešením do všech koupelen

Elegance, moderní vzhled a přitom velice efektivně využití prostoru – to jsou rohové vany. Pokud disponujete zejména větší koupelnou, pak jsou rohové vany velice chytrým a estetickým řešením.

Rohovou vanu se však nemusíte bát umístit ani do malé koupelny, díky rozmanitosti typů není problém pořídit vhodně padnoucí rohovou vanu, která místnosti dodá na stylovosti.

Jakou vanu si vybrat?

Rohová vana, ostatně jak sám název napovídá, připomíná tvar pravoúhlého trojúhelníku, jehož odvěsny samozřejmě vždy svírají pravý úhel. Tyto délky se samozřejmě mohou lišit, není tedy problém si pořídit asymetrické vany různých tvarů. I samotná vana pak může mít atypický tvar, popř. může být kruhová, oválná či obdélníková.

Vany se od sebe liší také svou hloubkou či velikostí, což jsou aspekty, které je nutné zohlednit v souvislosti s velikostí koupelny. Do malé asi nebudete pořizovat vanu – obra pro pět lidí, ale spíše menší typ pro jednu osobu. Pokud místem šetřit nemusíte, pak můžete povolit uzdu své fantazii i peněžence a pořídit si vanu větší, klidně pro dvě osoby. A co teprve, vyberete-li si vanu s masážními tryskami, sedátkem či polštářkem pod hlavu. V tomto okamžiku se již samotná koupel stává obřadem, ne pouze hygienickou nutností.

Jaký zvolit materiál?

Při výběru vany s největší pravděpodobností sáhnete po té akrylátové, která patří k nejčastěji vyráběným typům, neboť se vyznačuje dlouhou životností a snadnou údržbu. Akrylát je velice dobře tvarovatelný termoplast, který je zároveň pružný a pevný a lze z něho vyrobit jakoukoliv podobu vany. Vana se pak usazuje do polystyrenového lůžka anebo na speciální nožičky.

Rohové vany a jejich ceny

Cena jednotlivých rohových van se liší v závislosti na velikosti, tvaru, vybavení a použitém materiálu. Nejjednodušší typy van se pohybují v řádově několika tisíc korun, pořídit ji lze již od cca. 5.000,- Kč. Jinak je tomu u luxusních modelů, kde bude třeba sáhnout hlouběji do kapsy. Takovéto vany vás mohou stát i několik desítek tisíc.