Váš kvalitní blog o bydlení

Provoňte si byt s katalyckou lampou

Aroma svíčka, klasické aroma lampy…to vše slouží k provonění bytu. Což takhle ale spojit příjemné s užitečným a kromě uvolňující se líbezné vůně zároveň zlikvidovat i nepříjemné pachy a baktérie? Pokud by se vám nápad zamlouval, pak si stačí do domácnosti pořídit katalyckou aroma lampu.

Původ katalycké aromalampy pochází z Francie. V roce 1898 francouzský lékárník pro desinfekci vzduchu v nemocnicích vytvořil katalycký spalovací systém, jehož princip spočíval v pohlcování a ničení molekul šířících zápach.

Katalycké lampy zápach nemaskují, ale vzduch vyčistí

Současné katalycké lampy pracují na stejném principu jako jejich předchůdkyně, tj. využívají starou techniku katalyckého spalovacího procesu. V okamžiku, kdy se kámen v lampě zahřeje, dochází k zahájení celého procesu. Přes žhnoucí kámen začne docházet k proudění vzduchu a následně zde k ničení bakterií a nežádoucích látek včetně roztočů, plísní a jiných alergenů.

Během procesu čištění kámen zároveň začne z nádoby nasávat vonnou esenci, kterou následně uvolňuje do ovzduší. Podle nejnovějších testů již po 30 minutách působení této jedinečné „aroma“ lampy dochází v prostoru o rozloze 43 m2 ke zničení jakýchkoliv zápachů. Oproti klasickým vonným svíčkám či aroma lampám tak zápach pouze nemaskují, ale vzduch skutečně pročistí.

Vadí vám kouř z cigaret? Katalycké lampy si s ním poradí

Katalycké lampy si hravě poradí s odstraněním VŠECH nepříjemných pachů a to včetně těch cigaretových, popř. pachů po domácích mazlíčcích. Navíc tyto lampy hoří mnohem nižší teplotou, než je tomu u klasických vonných svíček, proto ve vzduchu také vůně zůstává déle. Katalycké lampy plní i funkci estetickou, výběr na trhu je skutečně pestrý. Z vůní je možné zvolit náplně neutrální, bez parfemace či s vonnými esencemi, vždy podle vašich představ.

Vyčistěte si byt a provoňte jej vůní tymiánu, meduňky či tee-tree. Svíčky už nemusí být jediným prostředkem, který váš byt provoní.

Poznámka: obrázek byl použit z webu mysenso.it