Váš kvalitní blog o bydlení

Zahrádku bez plevele můžete mít i vy

Každý, kdo má doma malou či větší zahrádku nám určitě dá za pravdu, že plevel patří standardně k největším “potížistům”, s nímž se na zahrádce často bojuje. Přesto však minimálně 90% práce můžete lehce ušetřit a to pokud při zakládání zahrádky použijete mulčovací textilii, jenž má řadu neocenitelných předností.

netkana_cerna_16K nejoblíbenějším typům této textilie patří tzv. netkaná textilie černá. Jedná se o speciální porézní tkaninu s vysokou životností, která nejenže urychluje proces fotosyntézy a udržuje půdní vlhkost, ale především je výrazným pomocníkem v utlumení pronikání plevele na povrch, což je vlastnost vysoce neocenitelná.

Z jejích dalších předností pak také nesmíme opomenout to, že je odolná vůči UV záření a zajišťuje snadný, rovnoměrný průnik vody do půdy.

Velikost zahrady nehraje žádnou roli

Netkaná textilie na zahradu se vyrábí a dodává v několika šířkách, délkách i barvách. Na trhu se nejčastěji setkáte s textilii v barvě černé, standardně však můžete již zakoupit i textilii hnědou či bílou. Při výběru textilie je také důležitá gramáž, která nejenže ovlivňuje konečnou cenu, ale samozřejmě také samotnou hustotu textilie. Čím je udaná gramáž na m2 vyšší, tím je textilie hustší a cena vyšší.

Mulčovací textilie s nižší gramáží jsou vhodné např. do skleníků, kdy jsou rostliny jen lehce přikryté a vlivem zakrytí nedochází k jejich poškození.