Váš kvalitní blog o bydlení

Objevte kouzlo pokojových begonií

Begonie patří mezi oblíbené balkonové květiny, které v těchto týdnech pomalu rozkvétají. Víte ale, že ta venkovní má i velmi nenáročnou a hlavně velice dekorativní sestřičku? Pokojová begonie je skutečně velmi nenáročná, proto je její pěstování vhodné i pro začínající pěstitele.

Jak pěstovat pokojové begonie

Pokud se rozhodnete, že si domů pořídíte begonii, je třeba se v prvé řadě zamyslet nad jejím umístěním. Begonie potřebuje vzdušné místo, snad i proto se jí velmi daří ve starších cihlových domech, které bývají vzdušnější oproti panelákovým bytům. Rozhodně tyto květiny nemají rády přímé slunce, milují spíše stinné místo, kde nemůže dojít k popálení listů od slunce.

Begonie také potřebuje pravidelnou zálivku a chcete-li, aby vám skutečně krásně rostla, pak ji čas od času zbavte zaschlých listů, částí stonků či květů.

Vyberte si pokojovou begonii podle libosti

Pokojové begonie jsou dostupné nejen v různých řadách druhů, ale také barvách a velikostech. Pokud například toužíte po větší begonii na kmínku, pak by se vám mohl zalíbit druh Begonia maculata “tamaya”, který je velice atraktivní. Ze vzniklé koruny se snášejí trsy růžových květů, má ráda místo bez přímého sluce a občasnou zálivku.

Překrásná je také begonie královská, kterou zdobí neuvěřitelně zbarvené listy. Půdu této begonie se doporučuje udržovat neustále vlhkou, neměla by nikdy být vysušena. Tato begonie potřebuje chladnější místo, k topení ji tedy rozhodně neumísťujte.