Váš kvalitní blog o bydlení

Mobilní klimatizace aneb když větrák nestačí

Přístroje na chlazení vzduchu jdou v letních vedrech doslova na dračku. To platí zvláště pro ventilátory, které poskytují rychlý a levný komfort během několika okamžiků.

Mobilní klimatizace Airwell AeliaVentilátory jsou výborným pomocníkem pro občasné použití. Jsou levné, lehké a jdou libovolně přemisťovat po místnosti. Na druhou stranu nejsou vhodné pro každého, protože víří prach, který zhoršuje problémy astmatikům a alergikům. Také se hodí více do menších místností a bytů, ve větších prostorách je příliš neoceníte. Jestliže vám větrák nestačí, zvažte nákup klimatizace, která zcela maže nevýhody ventilátorů.

Klimatizace nejen, že prach nevíří a můžete ji použít i do větších místností, ale také upravuje parametry vzduchu, jako jsou vlhkost a čistota. Na rozdíl od ventilátoru fungují klimatizace i jako čističky vzduchu. Odstraňují z něho nepříjemné pachy, bakterie, prachové částice a jiné nečistoty. Stejně jako ventilátor má i klasická klimatizace své nevýhody. Jsou to především vyšší pořizovací cena, vyšší náklady na provoz a nutnost stavebních úprav.

Mobilní klimatizaceNevýhody stacionárních klimatizačních jednotek a ventilátorů odstraňuje mobilní klimatizace. Jedná se o stále oblíbenější zařízení na chlazení vzduchu, které je nejlevnějším typem klimatizace. Nízké pořizovací náklady bez nutnosti stavebních úprav jsou jednou z předností mobilních klimatizací. Další výhody spočívají v jednoduché instalaci, snadném ovládání a možnosti přemisťování po bytě díky pojízdným kolečkům.

Jedná se o plnohodnotné klimatizační zařízení ideální do panelákových bytů a historických zástaveb, kde není možné instalovat stacionární jednotku. Horký vzduch je z místnosti odváděn pomocí flexibilní hadice, pro kterou vytvoříte otvor ve zdi nebo ji pohodlně vysunete z okna ven. Mobilní klimatizace kromě chlazení také vzduch odvlhčují, a tím zabraňují vzniku plísní a množení bakterií, které se negativně podepisují na lidském zdraví, například častými bolestmi hlavy, zvýšenou únavou, respiračními problémy, pálením očí apod.

Stropní ventilátorV kategorii mobilních klimatizací existuje velké cenově rozpětí, často v závislosti na určené velikosti prostor vhodných pro použití přístroje. Cenu ovlivňují i funkce klimatizace. Například funkce SLEEP, která postupně zvyšuje teplotu o 1°C v intervalu 30 min po dobu zvoleného počtu hodin (např. model Daitsu).

Mobilní klimatizace nejsou velkým zásahem do rodinného rozpočtu. Jejich cena v průběhu několika let značně klesla. Kvalitní mobilní klimatizaci pořídíte již od 7 000 korun. Právě díky tomu, že nevyžaduje žádné stavební úpravy a její pořizovací cena je relativně nízká, jde o ideální možnost, jak se vypořádat s parnými dny během letního období.

 

cvbCVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů, klimatizací, ale i všech výše zmíněných přístrojů. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/