Váš kvalitní blog o bydlení

Existují 3 druhy pojištění domu: Jaké si vyberete vy?

Pokud vlastníte nemovitost, a nezáleží na tom, jestli je to dům, byt, chalupa či dílna, měli byste vědět, že je třeba mít také pojištění. Existují 3 různé druhy základního pojištění, které je možné v případě nemovitosti sjednat. Jaké to jsou, proč se určitě vyplatí a kde je sjednat nejvýhodněji?

1. pojištění nemovitosti

Prvním typem je pojištění nemovitosti. To by měl mít každý majitel, protože je jeho jistotou, že mu pojišťovna vyplatí náležitou finanční kompenzaci v případě poničení či úplného zničení dané nemovitosti i dalších jejich součástí. Pojistka se vztahuje například na poničení stavby nepříznivým počasím jako je vichřice, kroupy, úder blesku, povodeň aj. Vztahuje se také na škody způsobené vandaly či zloději. Pojistka je de facto ochranou nemovitosti jako takové a může pokrývat i škody na stavebním materiálu či rostlinných kulturách.

pojištění nemovitostí

2. pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti chrání všechny movité věci v domě či bytě jako jsou spotřebiče, koberce, nábytek ale také cennosti a pojištěna mohou být i domácí zvířata. Opět je jistotou v případě, že když dojde ke zničení či poničení daných věcí, dostanete za to náležitou finanční kompenzaci. I pojištěná domácnost se tedy rozhodně vyplatí!

3.majetkové pojištění

Jedná se o kombinaci předchozích dvou typů pojistek. Majetkové pojištění pokrývá škody na nemovitosti i věcech movitých, ale vždy jen v omezeném rozsahu. Zřízení takové pojistky je proto třeba zvážit. Cenově vychází podobně, jako v případě, že máte pojištění domácnosti a nemovitosti zvlášť.

pojištění domácností

Kde sjednat výhodně a na co si dát pozor?

Při zřizování těchto typů pojistek se hodně chybuje, což může mít fatální následky (více na toto téma zde). Je proto nutné vše důkladně zvážit a hlavně si pečlivě projít podmínky smlouvy. Jestliže si nevíte rady, nechte si poradit od nezávislého poradce. Než smlouvu podepíšete, proveďte si srovnání nabídek pojišťoven. Vyplatí se to z hlediska ceny i podmínek. Výhodněji je možné všechny typy pojistek sjednat online. V tomto případě pojišťovny nabízí výhodnější ceny i zajímavé bonusy.

Poznámka: Komerční článek.