Váš kvalitní blog o bydlení

Nebaví vás plavání? Zkuste to s vířivkou

Zahradní whirlpool je skvělou alternativou bazénůPříjemné teplé letní dny jsou jako stvořené pro dovádění ve vodě. Tělo se příjemně osvěží a kondiční plavání velmi zlepšuje nejen fyzičku, ale také je prospěšné pro lidi trpící obezitou či nadváhou. Pokud nemáte prostředky či místo pro klasický bazén, můžete využít jeho nafukovací variantu, která je nejen cenově dostupná, ale poslouží též jako dokonalý nástroj pro vybití energie vašich ratolestí.

Pokud uvažujete či dokonce již máte větší bazén, můžete jej vybavit zpětným proudem či dokonce pro hlubší verze bazénů skákacím prknem. Jak je to ale, když není místa nazbyt anebo prostě vás dovádění ve vodě nebaví? Určitou alternativou by pro vás mohla být zahradní vířivá vana.

Zahradní vířivé vany pro aktivní formu odpočinku

Vířivé vany představují aktivní formu odpočinku, který je zaměřen na relaxaci v bublinkách. Pobyt ve vířivé vaně můžete obohatit též o aromaterapii či ji dokreslit nějakou příjemnou hudbou. Současná nabídka vířivých van určených pro venkovní využití je skutečně pestrá. Můžete si vybírat z řady modelů, záleží jen na vás, pro jaký se rozhodnete.

Jak postupovat při výběru vhodné vířivky?

Pokud jste se rozhodli pořídit si vířivku, pak byste se při jejím výběru měli řídit těmito 5ti základními pravidly.

  • Kde bude vířivka umístěna?
  • Jaká bude její velikost (pro kolik osob bude)?
  • Jakými funkcemi má být vybavena?
  • K čemu má sloužit?
  • Jak má vypadat?

Toto jsou základní kritéria, která byste si měli před koupí vířivky pečlivě zhodnotit. Existuje totiž celá řada typů vířivek – od volně stojících až po zapuštěných, které se od sebe liší nejen svojí velikostí a tvarem, ale samozřejmě také různým vybavím. Při výběru dbejte na to, aby vířivka byla vyrobena z kvalitní akrylátové vany, disponovala kvalitním hydromasážním systémem, inteligentním ohřevem vody a kombinací masážních a vzduchových trysek.