Váš kvalitní blog o bydlení

Péřová bunda do sušičky? Rozhodně ano

Péřové bundy a vesty jsou v mnoha domácnostech standardním módním doplňkem, přičemž ty modernější provedení lze nosit prakticky po celý rok. Víte ale, jak se správně o péřové oblečení, peřiny či polštáře starat?

V dřívějších dobách bylo třeba péřovou bundu, polštář či peřinu dát vyčistit do čistírny. To ani v současné době není žádná levná záležitost, proto určitě mnoho hospodyněk uvítalo pokrok v podobě možnosti praní v pračce. U kvalitnějších typů praček najdete už bez problémů program „peří“, který je nastaven přesně na tento typ materiálu. Pokud vaše pračka tímto programem nedisponuje, pak zvolte praní na 40 °C – jemné prádlo. Co ale s oblečením dále? Dalším důležitým krokem je sušení.

Sušení péřového oblečení v sušičce se nemusíte obávat

Péřovou bundu se nemusíte obávat dát do sušičky.

Péřovou bundu se nemusíte obávat dát do sušičky.

Pokud máte sušičku, pak věřte, že péřovou bundu, polštář či přikrývku se nemusíte obávat do ní dát. Je však třeba dbát na správné zvolení vhodného programu, zejména se vyvarovat vysokých teplot. Peří vyhovují teploty kolem 50 stupňů celsia, kterými suší především sušičky s tepelným čerpadlem. Při sušení peří je však důležité jej během sušení „načechrávat“. Z tohoto důvodu se do bubnu pračky doporučuje dát speciální plastový míček, popř. čistý tenisák. Ty při otáčení bubnu sušičky „naklepávají“ sušené věci, takže vaše péřové věci budou po vyjmutí ze sušičky skutečně krásně načechrané.