Váš kvalitní blog o bydlení

Jak rychle odstranit graffiti z fasády a zajistit preventivní ochranu?

Odstranit graffiti z fasády není snadný úkol. Tedy rozhodně ne pro laika, který nemá s čištěním žádné předchozí zkušenosti. Pokud jste se vrátili domů a na vašem domě vás přivítalo veledílo, za kterým stojí některý z místních umělců, neklesejte na mysli. Prozradíme vám, jak si v takové situaci počínat a proč se raději obrátit na odborníky.

Můžete to zkusit sami, ale…

Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Známé rčení bohužel vždy zcela neplatí. Rozhodnete-li se vyčistit fasádu od graffiti, počítejte s tím, že se vám nemusí podařit dosáhnout stoprocentního výsledku. V horším případě vše ještě o něco zhoršíte a profesionální čištění vás pak vyjde na podstatně větší částku.

Kde obvykle vězí problém?

Odborníci moc dobře vědí, po jakém odstraňovači sáhnout a jakou techniku použít. Předpokládáme, že toho o odstranění graffiti moc nevíte, a proto nedokážete odhadnout, jaký druh čistidla použít. Zřejmě nemáte k dispozici ani stroj na bázi tryskání pískem. Bez toho náročnější čištění ani provést nelze.

Rychle a se zaručeným výsledkem

Odborníci mají s čištěním povrchů dlouholeté zkušenosti a poradí si s jakoukoliv znečištěnou plochou, bez ohledu na typ materiálu. Ochotně vám předvedou čištění bezplatně na menší ploše – díky tomu si uděláte představu, jak bude fasáda vašeho domu po dokončení práce vypadat.

Jak vám pomůže antigraffiti nátěr?

Vyčištěním fasády vaše potíže se sprejery nemusí skončit. Je velmi pravděpodobné, že se opět dostaví na místo činu a vše se bude opakovat. Naštěstí se nabízí relativně jednoduchý způsob, jak efektivně vyřešit preventivní ochranu. Jde o antigraffiti nátěr, který vytvoří neprostupnou vrstvu a ochrání zdivo před graffiti a dalšími nečistotami.

 

Kolik vás bude speciální nátěr stát? Podívejte se na ceník antigraffiti nátěru a přečtěte si další informace ohledně dané problematiky na www.graffiti.cz.