Váš kvalitní blog o bydlení

Jak se bydlí levně v multifunkčním zařízení v Praze?

Že je v Praze bydlení přehnaně drahé, není fáma, ale prostý fakt. V drtivé většině případů se za nájem platí třeba i 6krát vyšší částka, než v jiných městech. Na jednu stranu je třeba si uvědomit, že člověk platí za prestižní lokalitu a výhody velkoměstského života, na stranu druhou to ale není nevyhnutelně nutné. Důkazem je jedinečné multifunkční ubytovací zařízení, které nabízí hned několik typů bydlení.

Určeno pro krátkodobý pobyt i dlouhodobý pronájem

Levné ubytování Praha nabízí Rezidence Topolová. Jedná se o budovu, která je koncipována jako multifunkční ubytovací zařízení. Její nabídka je nastavena tak, aby uspokojila zájemce o krátkodobý pobyt, ty, kdo hledají komfort třeba jen na několik měsíců i osoby, které se touží přestěhovat do hlavního města, ale nemají dostatek financí, aby platili přehnaně vysoký nájem.

Co se týče krátkodobého ubytování, je v Rezidenci možné přespat v pokojích typu hostel, které patří k vůbec nejlevnějším v Praze. Jsou řešeny buňkovým systémem – tj. dva sousední pokoje mají společné sociální zařízení. K dispozici jsou také pokoje typu penzion a pro nejnáročnější jsou připraveny apartmány, které mají i vlastní kuchyňku. Pro dlouhodobý pronájem jsou připraveny garsoniéry a byty 1+kk.

O pronájem i koupi je zájem

Pronájem bytu Praha je výhodný z hlediska ceny, která se drží hluboko pod pražským průměrem. Za garsoniéru s kuchyňskou linkou se platí měsíčně pouze 14 000 Kč včetně poplatků a v bytě mohou bydlet až 3 osoby. Za atypický byt se splatí 15 000 Kč. Smlouva se uzavírá na 1 rok a skládá se kauce jen ve výši 10 000 Kč.

Co se týče prodeje, v nabídce je vždy několik bytů, o které je hlavně díky ceně a provedení vysoký zájem. Jejich přehled najdete na rezidencetopolova.cz. Pokud máte zájem o koupi, nejdříve si zjistěte vaše možnosti ohledně hypotéky. Základní představu o tom, kolik vám v bance půjčí, pomůže udělat tato online hypoteční kalkulačka.