Váš kvalitní blog o bydlení

Betonová dlažba s kresbou dřeva vám neshnije ani neztrouchniví

Dům bez zahrady, to je asi jako hrnec bez pokličky. V okamžiku, kdy se rozhodnete pro bydlení v rodinném domě, je nutné počítat nejen s větším časem na jeho údržbu, ale také s náklady spojenými s úpravou okolního terénu, jakými jsou např. vysvahování zeminy, zídky, výstavba plotu či úprava zahrady. Konečný vzhled pak většinou koresponduje s vkusem majitele domu a podtrhuje celkový vzhled domu a okolí.

Zkuste být originální

Současný trh je naštěstí velice pestrý a stále častěji se na něm objevuje také materiál, který imituje vzhled jiného materiálu. To dává majitelům možnost skloubit efektivnost s estetičností. Výborným příkladem v tomto ohledu je betonová dlažba s reliéfní povrchovou úpravou s dekorem dřeva. Získáte tak vysoce odolný pochůzkový materiál, který za žádných okolností neshnije ani netrouchniví a přesto vypadá jako dřevo. Navíc je oproti dřevu použitého na venkovní plochy méně nákladný a vyžaduje méně údržby.

Betonová dlažba s reliéfní povrchovou úpravou se nabízí v několika dřevěných odstínech i variantách, a díky svému skutečně reálnému vzhledu si nachází stále více příznivců, a to nejen v Německu a Rakousku, ale také u nás.

Čím se liší jednotlivé varianty?

Jednotlivé varianty se od sebe liší především tloušťkou a způsobem aplikace. Například betonová dlažba ve variantě Granex se vyznačuje nižší tloušťkou a je pomocí flexibilní lepící hmoty lepena na betonový podklad. Oproti tomu varianta Mramorit je o cca. 2 cm vyšší než její kolegyně a pro její aplikaci není betonový podklad potřeba, neboť je vkládána do suchého, zhutněného podloží s kameninovou směsí.