Majoránka, tymián, rozmarýn – to jsou bylinky, na které jsou české hospodyňky zvyklé a které dodají jedinečnou chuť nejednomu jídlu. Francouzské kuchařinky zase nedají dopustit na estrgon alias pelyněk.
Využití estragonu je skutečně široké: pro zlepšení chuti se přidává do omáček a polévek, jedinečnou chuť dodá pečeným masům či pokrmům z ryb. Používá se také k ochucení omelet, salátů a vinných či ovocných octů. Nemusíte se bát jej přidat i do různých marinád, majonéz či jím ochutit nakládanou zeleninu.
Jak pěstovat estragon, aby se mu dařilo
Estragon není náročný na pěstování, zvládne to i zahrádkář začátečník. Estragon je však nutné pěstovat odděleně, buď v samostatném truhlíku či záhonku. V žádném případě jej nevsazujte do bylinkových zahrádek ani do těsné blízkosti okrasných či užitkových rostlin. Pelyněk obsahuje silice, které nepříznivě ovlivňují růst ostatních rostlin.
Estragon miluje plné slunce, snese ale i polostín. Zemina pro sázení by měla být dobře propustná a měli byste ji udržovat vlhkou. Pokud má estragon dobré podmínky, mohou jeho keříky dorůst více než 1 metr do výšky. Jeho listy, které můžete i nasušit, se sklízejí i třikrát do roka.