Váš kvalitní blog o bydlení

Neviditelný plastový obrubník ušetří práci na zahradě

Prorůstání trávy do jiných částí zahrady, zejména pak chodníků či záhonů, patří k velice nepříjemným záležitostem, s nimiž často zahrádkáři bojují. Není však nic jednoduššího, než využít nového pomocníka – neviditelný plastový obrubník, který patří k novinkám české výroby (výroba započala v roce 2012).

neviditelny obrubnikPlastový obrubník se využívá k ohraničení záhonů, trávníků, chodníků a ostatních ploch, přičemž k jeho hlavním přednostem patří snadná manipulace a vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům (při výrobě se využívají různé příměsi chránící obrubník proti slunci, UV záření i mrazu). V řadě internetových obchodů můžete zahradní obrubník zakoupit v různých výškách i délkách. Neviditelný obrubník nenarušuje ráz zahrady, což je také hlavní jeho předností.

Neviditelný plastový obrubník jako jednoduchý zavlažovací systém

Systém má univerzální využití, kromě klasického vymezení trávníku jej můžete hojně využít i v pro vymezení uliček ve skleníku. Délku obrubníku lze libovolně napojovat a to pomocí spojek, není pro něj problém vytvořit ani záhon do pravého úhlu. Tím však jeho přednosti rozhodně nekončí. Díky své unikátní technologii je možné pomocí tohoto obrubníku vytvořit jednoduchý zavlažovací systém pro vaše záhony či do skleníku. Stačí jen dokoupit zavlažovací set.

Zahradní plastový obrubník, stejně tak jako netkaná textilie, patří k vybavení, které zahrádkářům výrazně ušetří čas.