Váš kvalitní blog o bydlení

Proč jsou skříně na míru stále populární?

V posledních letech byl zaznamenán enormní zájem o výrobu zakázkových skříní na míru. Ptáte se proč, když nábytek je nyní tak levný? Odpověď je zcela jednoduchá.

Skříně, tak jako i ostatní nábytek řešený na míru, je daleko více kvalitnější. Navíc tento způsob řešení umožňuje zájemci mít skříň přesně podle svých představ, která navíc na milimetry přesně zapadne tam, kam potřebuje.

Skříň z lamina nebo z masivu?

Vestavěné skříně na míru se hodí zejména do malých či atypických prostorů. Zde řešení v předsíni s plynovým kotlem.

Vestavěné skříně na míru se hodí zejména do malých či atypických prostorů. Zde řešení v předsíni s plynovým kotlem.

Volba designu vestavěné skříně je nejdůležitější otázka, kterou je vždy potřeba promyslet. Rozhodujícím faktorem je určitě místo, kde bude umístěna. Pokud bude stát v obývacím pokoji, pak je výběr materiálu v podstatě závislý pouze a jen na vašich možnostech a estetickém cítění. V tomto případě totiž můžete zvolit jak dražší masiv, tak i levnější laminát.

Pokud však se jedná o skříně do kuchyně či poblíž koupelny, kde je více vlhko, pak určitě doporučujeme sáhnout spíše po laminátu, který vlhkost lépe odpuzuje. Laminát můžete vybrat nejen v přírodním provedení dřeva, ale i v provedení barevném.

Nábytek na míru do dětského pokoje

Pokud chcete zařídit dětský pokoj a uvažujete zde o skříních na míru, pak je dobré mít na paměti, že děti jsou malé a nešikovné a snadno se zraní. Skříně do dětského pokoje by proto rozhodně neměla postrádat zaoblené rohy, níže držátka a jiné poličky. To samé platí i o postele, které by měly mít zakulacené rohy, aby se předešlo zranění dětí.

Zaměřeno na detaily

Detailů, které odlišují sektorovou a skříň na míru od klasické skříně z velkoobchodu, je nespočetně. Známí designéři například už několik let zabudovávají do skříní na míru LED osvětlení, které umožňuje vnitřní osvětlení, které zejména v noci oceníte. Špičkové skříně pak velice často mívají tzv. samodovírání, jenž umožňuje automatické dovírání dveří v okamžiku, kdy jej dáte jemně do pohybu.

Pokud jste se také rozhodli dát přednost skříni na míru, pak přejeme šťastnou ruku a rychlý výběr šikovného truhláře.