Váš kvalitní blog o bydlení

Chcete zelený trávník rychle? Pořiďte si jej v koberci

Krásný trávník, to je sen mnoha majitelů rodinných domů. Ovšem, než takového snu docílíte, stojí to nejen mnoho úsilí a peněz, ale také samozřejmě času. Terén se musí srovnat, uválcovat, trávník vysít, pravidelně zalévat….prostě to nějakou tu dobu potrvá, než se okolí vašeho domu zazelená.

Pokud však patříte k těm méně trpělivým jedincům a trávník se vám vysévat nechce, pak můžete vyzkoušet jinou variantu – pořídit si trávník srolovaný v koberci. Pokud se vám tato varianta jeví jako více příznivá a rozhodli jste se, že si trávník položíte sami, pak byste určitě měli vědět, jak správně postupovat.

Jak správně založit travní koberce

  • Plochu je třeba předem důkladně odplevelit. S tím vám pomohou dostupné herbicidy (např. Roundup), které plevel obvykle vyhubí do 14ti dnů.
  • Jakmile jste se zbavili plevele, je třeba půdu dostatečně zkypřit (cca do 5 cm) a následně prolít vodou.
  • Pokud chcete, aby se kořeny trávy v travních kobercích rychleji uchytily, pak horní vrstvu půdy obohaťte o trávníkové hnojivo.
  • Následně po pozemku ve vrstvě minimálně 2 – 3 cm rozprostřete křemičitý písek.
  • Poté terén uválcujte a srovnejte drobné nerovnosti.

Jak správně položit travní koberec

Travní koberce se pokládají podobně jako cihly, tj. tak, aby jednotlivé spáry mezi sebou nenavazovaly. To však neznamená, že na sebe nebudou navazovat jednotlivé pásové díly – ba naopak je třeba dbát, aby jednotlivé pásy byly u sebe možná co nejtěsněji, nesmí se však překrývat. Při pokládce šlapejte vždy jen po trávníku, ne po zemině.

Jakmile je celý trávník položen, je třeba jej 2 – 3x denně zalévat. Cca po 20ti dnech bude tráva již zakořeněna a jednotlivé pásy k sobě srostlé a vy se tak budete moci těšit z krásně zeleného trávníku kolem vašeho domu.