Váš kvalitní blog o bydlení

Tepelné čerpadlo k bazénu prodlouží koupací sezónu o několik měsíců

Jak je to možné, že zatímco vy pomalu uzavíráte koupací sezónu, soused se vesele oddává vodním radovánkám? V dnešním článku vám prozradíme způsob, který vám umožní protáhnout koupání o několik dlouhých měsíců. Možná vás překvapí, že nepůjde o „staré známé“ zastřešení bazénu, ale o tepelné čerpadlo k bazénu.

Příjemné koupání na jaře i na podzim

Zmíněné zastřešení samozřejmě není tak úplně od věci. Důmyslná konstrukce zajistí ochranu vody před nečistotami a její rychlejší ohřev: Za zmínku stojí i bezpečnostní charakter – pohybují-li se v okolí bazénu menší děti a domácí zvířata, budete mít jistotu, že se jim nic nestane. Vraťme se však k zařízení, které je ještě zajímavější než zastřešení. Tepelné čerpadlo k bazénu umožňuje koupání i v době, kdy se venkovní teplota pohybuje kolem 15°C. Ano, čtete dobře, i v takové „zimě“ se lze díky čerpadlu koupat. V praxi to znamená prodloužení koupací sezóny i na více než půl roku.

sunline

Jak zařízení funguje?

Tepelná čerpadla k bazénu pracují na principu komprese a expanze. Zařízení získává teplo z okolního vzduchu a následně jej využívá k ohřevu vody. Nedílnou součástí systému je teplonosná kapalina, která se pomocí kompresoru dostává do výměníku a předá teplo bazénové vodě. Jakmile v expanzním ventilu klesne teplo a tlak teplonosné kapaliny, celý proces začne od začátku.

Opravdu se tepelné čerpadlo k bazénu vyplatí?

Nabízí se otázka, zda se investice do tepelného bazénového čerpadla opravdu vyplatí, když lze vodu ohřívat ještě levněji – solárním systémem. Odpověď zní jednoznačně – vyplatí se, protože může pracovat nepřetržitě i za nepříznivého počasí. Oproti elektrickému přímotopu zase spotřebuje cca čtvrtinu energie.

sunline

Výhoda tepelných čerpadel do bazénu spočívá i v tom, že je lze poměrně snadno instalovat do nových i starších bazénů. S výběrem konkrétního modelu vám rádi poradí profesionálové z české firmy Agida s.r.o., která vyrábí několik typů čerpadel, jakožto i jinou tepelnou techniku. V nabídce najdete ohřívače vody s tepelným čerpadlem, vysoušeče vzduchu, klimatizace a další.