Váš kvalitní blog o bydlení

Jak se nespálit při realizaci zahrady

realizace zahradMít krásnou zahradu kolem svého domu bývá častým snem každého majitele nemovitosti. Realizace zahrad však není vůbec věcí jednoduchou a pokud s touto činností nemáte žádné zkušenosti, pak ji určitě doporučujeme svěřit do rukou profesionální firmě či odborníkovi. Zkušený odborník totiž přesně ví, jak při realizaci zahrady postupovat a jaké rostliny, kde použít. Vaše zahrada se tak časem promění ve skutečný skvost, který bude lahodit nejen oku, ale také duši.

Jak vybrat toho správného zahradního odborníka?

Při výběru specialisty či odborné firmy přes zahrady doporučujeme řídit se několika základními pravidly:

pravidlo č. 1: dobrý dojem

– je důležité, aby firma či jedinec na vás působili dobře. První dojem většinou bývá tím správným.

pravidlo č. 2: dobré reference

– určitě si ověřte, jaké má firma reference. Ať již v podobě informací na webu či prostřednictvím fotogalerie umístěné na webových stránkách. Firma, která nemá ukázky realizovaných zahrad zpravidla nepůsobí důvěryhodně.

pravidlo č. 3:  zkušenosti

– při výběru se zaměřujte zejména na zavedené firmy či soukromé osoby, které s návrhy zahrad a jejich následnou realizací má nějaké zkušenosti. Jednou z nich je např. LiraDesign, která se návrhy a realizací zahrad zabývá již řadu let a má s touto činností řadu zkušeností. Pokud navíc nemáte čas či chuť o vaši zahradu pečovat, můžete jim údržbu zahrady svěřit do rukou bez obav také.

pravidlo č. 4: vy jste zákazník

– důležité je si uvědomit, že vy jste zákazník a vaše představa by měla být realizována. Nicméně určitě byste se neměli bránit dobře míněným radám, zvláště pokud realizace zahrad není zrovna vaším hlavním oborem činnosti.

pravidlo č. 5: nejdražší neznamená nejkvalitnější

– cena bývá zpravidla pro většinu majitelů zahrad klíčovým ukazatelem, od koho si nechají zahradu zrealizovat. Nicméně ani zde neplatí pravidlo, že co je nejdražší, je také nejkvalitnější. Vše by mělo být rovnoměrně vyváženo a všechny výše zmíněná pravidla by měla do sebe zapadat.