Váš kvalitní blog o bydlení

I ve svažitém terénu se dají postavit bytové domy!

Vypadá to, že čím složitější terén, tím lepší výsledek. Prahu nedávno ozdobil zbrusu nový projekt hned 3 bytových domů, které vyrostly v neobvyklém terénu. Vynikají řešením budovy jako takové i jednotlivých bytů. Zalíbí se vám neobvyklé řešení?

Terén byl pro architekty výzva

Zájem po bydlení v Praze je stále velký, největší oblibě se těší lokality v blízkosti centra, jako právě Praha 4. Právě z této městské části se stává moderní čtvrť, která nabízí ideální bydlení hlavně pro rodiny s dětmi a mladé lidi. Zvýšený zájem o nové byty neunikl Metrostav Development a.s. Společnost se rozhodla přijmout výzvu v podobě netradičního terénů a postavit nové byty v Michli, které nad ostatními vyniknou.

bytové domy
 

Stavět se začalo ve svažitém terénu na Michelské stráni. Návrh budov byl pro architekty z Arx Studia skutečnou výzvou, kterou dokázali naplnit. Navrhli budovy, které se terénem klikatí jako had, proto nový název: projekt Rezidence Hadovitá.

Minimalistické řešení jako bonus

Každý chce do bydlení promítnout vlastní vkus, proto se architekti rozhodli nové byty pojmout v minimalistickém duchu. Aby interiér bytů působil čistě, byly zvoleny bílé dveře, rezidenti si dokonce mohou zvolit i posuvné provedení, které ušetří místo. Koupelna je vždy laděna do neutrálních tónů, podlaha je v dubovém dekoru a jedná se o třívrstvou dřevěnou podlahu. Každý rezident si tak snadno byt přizpůsobí vlastnímu vkusu.

Velikou výhodou je, že jsou byty zasazeny do populární lokality. Kousek je to do přírody, na sportoviště, do restaurací i obchodů, například 12 minut jízdy autem je i největší obchodní centrum OC Chodov.

Prodej zahájen!

Prodej bytů Praha 4 již běží, kompletní informace o cenách a volných bytech najdete na rezidencehadovita.cz. Pokud budete pro koupi využívat hypotéku, přečtěte si ještě tento článek.